رک و جعبه فلزی - سها

کانال اختصاصی سها پیمان  

کانال سروش سها پیمانصفحه ی اینستاگرام سها پیمانکانال تلگرام سها پیمان

جهت دریافت کاتالوگ و لیست قیمت به کانال رسمی ما مراجعه کنید. برای عضویت روی عکس بالا کلیک نمایید.

 

 

تماس مستقیم با واحد فروش

09331495513

تلگرام سها پیمانسروش سها پیمانواتس آپ سها پیمان

 

فروشگاه آنلاین رک و جعبه فلزی سها

نماد اعتماد الکترونیک سها logo-samandehi

سیستم کنترل دیتاسنتر و اتاق سرور

باتوجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده و وابستگی هرچه تمام تر سازمانها، ادارات و شرکتها با هر وسعتی به سیستمهای کامپیوتری تحت شبکه و اهمیت برقراری ارتباط در شرکتهای سرویس دهنده اینترنت و خدمات میزبانی وب، پایش دیتاسنتر تبدیل به یک نیاز اساسی برای این شرکتها و سازمانها شده است که در نهایت امنیت، مدیریت متمرکز تجهیزات، پایین آوردن هزینه نگهداری و تعمیرات، طول عمر بالا تجهیزات، و پایداری سرویس  را به دنبال خواهد داشت.

 همچنین با پایین آمدن و نزدیک شدن به صفر زمان Down Time سرویس ارایه شده و زمان از کار افتادن فعالیت سازمانها و نیروی انسانی، میتوان از آسیبهای غیرقابل جبران احتمالی و صرف هزینه ای هنگفت جلوگیری کرد و لذت یک اتصال پایدار را تجربه کرد.

چرا استفاده از سیستم پایش دیتا سنتر و اتاق سرور رکن اصلی طراحی دیتا سنتر استاندار می باشد ؟

با توجه به شرایط محیطی، الکتریکی و امنیتی دیتاسنتر و اتاق سرور که تاثیر مستقیم به راندمان فعالیت شرکتها دارد کنترل هرچه دقیق تر دیتاسنتر و اتاق سرور از طریق سامانه پایش دیتاسنتر تبدیل به نیاز اساسی و الزامی گردیده است.

المانهای تاثیر گذار محیطی، امنیتی، الکتریکی بر دیتاسنتر:

1- دما  

2- رطوبت

3- نشت آب                        

4- گرد و غبار             

5- ولتاژ و جریان برق

6- UPS و برق بک آپ            

7- کنترل تردد و حرکت            

8- وضعیت درب ها

چرا کنترل دما عامل محیطی تاثیر گذاربر دیتا سنتر و اتاق سرور می باشد ؟

با توجه به استاندار های تعریف شده برای کارکرد صحیح تجهیزات الکترونیکی ، دما محیط از 30 درجه سانتی گراد نباید تجاوز کند از این رو بالا رفتن دما باعث پایین امدن راندمان تجهیزات شده  و آسیب های جدی سخت افزاری را به دنبال خواهد داشت .

چرا کنترل رطوبت  عامل محیطی تاثیر گذار بردیتا سنترو اتاق سرور می باشد ؟

با بالا رفتن میزان رطوبت در محیط تجهیزات الکترونیکی در معرض خوردگی قرار خواهند گرفت و الکتریسته ساکن موجود در قطعات الکترونیکی باعث تخریب اجزا برد های الکترونیکی خواهد شد.

چرا اعلام  نشت آب عامل محیطی تاثیر گذاربر  دیتا سنتر و اتاق سرور می باشد ؟

در سیستمهای برودتی و سیستمهای کولینگ اتاق سرورها و دیتاسنترها در اثر کارکرد این تجهیزات قعطرات آب تولید میگردد و در بعضی موارد به آب وابسته میباشد با بروز خطا نشت آب را در اتاق سرور خواهیم داشت که میتواند باعث برق گرفتگی و آتش سوزی شود .

چرا گرد وغبار عامل محیطی تاثیر گذار بر  دیتاسنتر و اتاق سرور می باشد ؟

جمع تدریجی گرد و غبار بر روی مدارات الکترونیکی بدلیل وجود ذرات رسانا باعث هدایت الکترونیکی و اتصال کوتاه بین قسمتهای نزدیک بهم برروی بردها میشود. شکل گیری لایه گرد و غبار روی اجزا و عناصر الکترونیکی مانند یک لایه حرارتی عمل میکند که باعث افزایش دما و در نتیجه باعث کاهش سرعت پردازش و طول عمر این قطعات میشود. علاوه بر ذرات معلق بخش دیگری از آلاینده های هوا شامل گازهایی مانند اکسیدهای گوگرد و ازت میباشند، این گازها به صورت ترکیبات گوگرد منجر به خوردگی در اتصالات مسی و نقره ای موجود در مدارات می شود.

چراUPS  وکنترل ولتاژ و جریان برق عامل الکتریکی تاثیر گذار بر دیتا سنتر و اتاق سرور می باشد ؟

تمام تجهیزات الکترونیکی در مقابل نوسانات ولتاژ آسیب پذیرند، از این رو پایش میزان ولتاژ و آمپر یک امر ضروری میباشد. نوسانات  برق علاوه بر وارد کردن خسارات به تجهیزات اتاق سرور موجب مختل شدن بخش بزرگی از فعالیتهای سازمانها که وابسته به اطلاعات است ، میگردد. با کنترل و مانیتورینگ میزان ولتاژ و آمپر علاوه بر جلوگیری از خسارات احتمالی میتوان از نوع کارکرد تجهیزات و یا خرابی احتمالی قطعات مطلع شد.

قطعی ناگهانی برق در تجهیزات اتاق سرور نظیر روترها و سووییچها و سرورها و ... باعث اختلال در اکثر فعالیتهای این دستگاه ها شده و در برخی موارد ادامه کار آنها را کاملا از بین میبرد، از این رو وجود UPS در اتاق سرور یک امر ضروری است. کنترل و مانیتورینگ وضعیت UPSها در اتاق سرورها به اندازه وجود آنها الزامی و ضروری میباشد . آگاه شدن از میزان ولتاژ و جریان ورودی و خروجی UPS و میزان زمان باقی مانده جهت استفاده از UPS میتواند به روند کارکرد و تصمیم گیری مسئولین اتاق سرور موثر واقع گردد.

چرا کنترل تردد وضعیت درب ها عامل امنیتی تاثیر گذار بر دیتاسنتر و اتاق سرور می باشد ؟

با توجه به اهمیت و ارزش اطلاعات در هر سازمان، کنترل تردد در اتاق سرور ها و دیتاسنترها اهمیت ویژه ای دارد ،کنترل ورود و خروج افراد به لحاظ امنیتی یک امر ضروری است. علاوه بر بحث امنیتی، تردد بیش از حد در اتاق سرورها و باز و بسته کردن بیش از حد در اتاق سرورها موجب تغییر دمای اتاق می گردد که خود تاثیرات منفی روی تجهیزات خواهد داشت و روشن ماندن سیستم روشنایی علاوه افزایش هزینه باعث کاهش عملکرد صحیح سیستم کولینگ می شود.

اجزایی سخت افزاری و نرم افزاری  سیستم پایش دیتا سنتر و اتاق سرور

1-کنترلر اصلی مبتنی بر PLC  (کنترلر کننده صنعتی)

2-سنسور ها

3- صفحه نمایش گر لمسی

4-ماژول ارسال و دریافت  پیامک

5-رابط سخت افزاری شبکه

6-اکسس کنترلر

7- آژیر

8-ریموت کنترل

9- نرم افزار تحت ویندور و نسخه موبایل

 

امکانات سیستم پایش دیتاسنتر و اتاق سرور:

1-تنظیم وکنترل دما و آلارم افزایش دما از طریق پیامک ، نرم افزار و آژیر.

2- تنظیم وکنترل رطوبت و آلارم افزایش رطوبت از طریق پیامک ، نرم افزار و آژیر.

3-تشخیص آتش سوزی و الارم از طریق پیامک ، نرم افزار و آژیر وفعال کردن سیستم آتش نشانی و قطع برق.

4-تشخیص حرکت  و الارم از طریق پیامک ، نرم افزار و آژیر در زمانهای مقرر.

5-تشخیص نشت آب  و الارم از طریق پیامک ، نرم افزار و آژیر در زمان نشت و قطع برق در صورت لزوم.

6-تشخیص گرد و غبار، فعال کردن سیستم تخلیه گرد و غبار و تعیین زمانهای از پیش تعیین شده تخلیه غبار برای جلوگیری از انباشتگی.

7-کنترل و ثبت زمان ورود و خروج افراد ،کنترل  سیستم روشنایی ، نمایش وضعیت دربها و آلارم از طریق پیامک، نرم افزار و آژیر.

8-اعلام قطع و وصل برق و نمایش مدت زمان برق دهی UPS  ها  و آلارم زمان بحرانی باقی مانده برق ups ها از طریق پیامک، نرم افزار.

9-نمایش و کنترل ولتاژو جریان  برق شهر،UPS  و ژنراتور ، آلارم افزایش یا کاهش  ولتاژ و جریان از طریق پیامک، نرم افزار، آژیر و قطع برق در صورت لزوم.

10-ارسال فرامین خاص از قیبل روشن و یا خاموش کردن سیستم یا مصرف کننده ای و..... ازطریق پیامک ، نرم افزار موبایل و نرم افزار تحت ویندوز.